Nowości w bibliotece

PDFDrukujEmail

Zapraszamy do wypożyczania

KSIĄŻKI ZAKUPIONE W 2013 r.

 

Historia człowieka, który przejął kontrolę nad cyberprzestępczym podziemiem. Max "Iceman" Butler, nie ruszając się sprzed klawiatury, zgromadził dane z blisko dwóch milionów kart kredytowych. Za pomocą sieci podporządkował sobie tysiące oszustów z całego świata i stał się głową cybermafii. Historia Icemana została spisana przez innego hackera - Kevina Poulsena - człowieka, który otrzymał najdłuższy wyrok za hacking w dziejach USA. Z tej książki dowiesz się, jak przy pomocy faksu, telefonu i odrobiny charyzmy, w łatwy sposób wydobyć od poważnej firmy konsultingowej tysiące dolarów. Poznasz kulisy wojen hackerów. Dowiesz się więcej o ludziach, których ofiarą możesz stać się w każdej chwili. Historia, która zafascynuje i sprawi, że dwa razy zastanowisz się zanim zapłacisz kartą lub zalogujesz się do swojego konta. Odważysz się ją przeczytać?

 

 

 


 

"Cel snajpera" ukazuje wojnę widzianą oczami Chrisa Kyle'a, najlepiej strzelającego żołnierza w dziejach amerykańskiej armii i Navy SEALs. Iraccy rebelianci wyznaczyli nagrodę za jego głowę. A Pentagon potwierdził, że Kyle zabił ponad 150 wrogów. Żołnierze GROM-u to nie tylko towarzysze broni doskonałego snajpera, ale również koledzy od kieliszka, którzy nauczyli go, czym jest Żubrówka.

Chris Kyle był chłopakiem z Teksasu, gdy dołączył do SEALsów. Szybko okazało się, że na linii frontu młody kowboj radzi sobie równie dobrze jak na rodeo. W tej pełnej adrenaliny książce, o której głośno było w światowych mediach - od CNN do TVN24 - opowiada o swoim udziale w misji w Iraku i wspólnych akcjach z Polakami z GROM-u.

 

 

 


AGENT 47 za sprawą serii gier HITMAN i ich ekranizacji stał się kultową postacią na całym świecie.

Najniebezpieczniejszy człowiek świata żyje.
Najbardziej brutalny i skuteczny morderca powraca w powieści Hitman: Potępienie, aby podjąć się jednego z najtrudniejszych zadań w swojej karierze. Na zlecenie Agencji rusza w misję, która doprowadzi go do starcia z ludźmi o wpływach sięgających najwyższych elit amerykańskiej władzy. Gdy wokół niego zaciśnie się sieć kłamstw i intryg, sam stanie się celem.
Agent 47 nie ma jednak zamiaru się poddać.
Agent 47 ma zamiar zniszczyć każdego, kto stanie mu na drodze.
Tylko dzięki powieści Hitman: Potępienie poznasz szczegóły kluczowej misji bohatera jednej z najbardziej oczekiwanych gier.

 

 

 

Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem. W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, nawet zabić. Potem wynaleziono lekarstwo na miłość. Najlepsza książka roku 2011 według Amazon.com. Tą książkę trzeba przeczytać. W bibliotece jest też kolejna część zatytułowana Pandemonium.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Czego mogą nas nauczyć Larry Page i Sergey Brin? Google to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek świata. W ciągu ledwie kilku lat stała się równie rozpoznawalna i ważna, co Coca Cola czy Microsoft. Jak udało się tego dokonać? Richard L. Brandt zrobił wszystko, aby odkryć sekret dwóch facetów, którzy zmienili oblicze Internetu oraz nadali nowe znaczenie słowu "szukać".

 

 

 

 


 

KSIĄŻKI ZAKUPIONE W 2012 r.

Czy wiecie, jak…
• zważyć swoją głowę?
• stworzyć własny wulkan?
• zrobić plastik z mleka i octu?
• odzyskać żelazo z płatków śniadaniowych?
• zmierzyć prędkość światła za pomocą czekolady i kuchenki mikrofalowej?
• zmiażdżyć metalową puszkę gorącą wodą?
• wytworzyć prawdziwą chmurę w plastikowej butelce?
• wyhodować lodowe kolce?
• uzyskać ciecz, która po uderzeniu zmieni się w ciało stałe?

Jeśli nie, koniecznie przeczytajcie tę książkę! Mick O’Hare i redakcja magazynu „New Scientist” oddają w Wasze ręce zbiór fascynujących eksperymentów do samodzielnego wykonania w domu lub na wolnym powietrzu, i to za pomocą najprostszych, dostępnych w każdym gospodarstwie domowym przedmiotów. Zobaczcie, jak w zdumiewających, często bardzo spektakularnych doświadczeniach nauka odkrywa przed Wami swoje tajemnice! Dobra zabawa gwarantowana! Książka Skamieniałość z chomika. Zrób to sam! to prawdziwa mieszanka wybuchowa wiedzy, rozrywki i humoru. Podobnie jak pozostałe książki z serii NewScientist bawi ucząc i uczy bawiąc. Dzięki niej na pewno obudzicie w sobie duszę odkrywcy i uświadomicie sobie, ile ciekawych zjawisk kryje otaczający Was świat. I to ten naprawdę najbliższy. Książkę otrzymaliśmy od


Autor poszukuje sposobów na to, by doświadczyć Boga w codzienności. Wskazuje przyczyny kryzysów wiary, ale też stara się pokazać "światełko w tunelu", opisując niebezpieczeństwa pragmatyzmu, pośpiechu, narcyzmu i wszystkiego, co prowadzi do niewiary, wszak, jak powiedział A. Exupery: "doprawdy, nie można już dłużej żyć lodówkami, bilansami, polityką i rozwiązywaniem krzyżówek, doprawdy nie można".

 

 


Akcja rozpoczyna się w czasach współczesnych, na Podlasiu. W ręce głównego bohatera, Andrzeja Prebuta, w dramatycznych okolicznościach wpada pamiętnik polskiego legionisty-tułacza przemierzajacego z armią Napoleona Italię, Egipt i Rosję. W klasztorze św. Katarzyny, u stóp Synaju, jeden z mnichów zdradza żołnierzowi tajemnicę Acheirpoietos - wizerunku Chrystusa namalowanego nie ludzką ręką. Pamiętnik okazuje się obiektem pożądania członków pewnej sekty prawosławnej...


Pierwsza część "Zaginionych dzienników Vena Polyphema". Charles Magnus Ven Polypheme, najmłodszy syn słynnej naińskiej rodziny budowniczych statków, marzy o żeglowaniu w poszukiwaniu magii. Gdy zostaje wybrany do przeprowadzenia inspekcji najnowszego statku, nieoczekiwanie rozpoczyna się podróż jego życia. Zaatakowanego przez piratów, zagubionego na morzu Vena ratuje tajemnicza Merkunka. Nain dociera do Pływającej Wyspy - ważnego źródła Żywej Wody, której poszukują tajemnicze typy, pewne, że Ven może im pomóc dotrzeć do tego skarbu. Ci ludzie nie cofną się przed niczym... Opowieść, przeplatana fragmentami dziennika i rysunkami samego Vena, rozpoczyna wspaniałą trylogię przeznaczoną dla młodych czytelników.


Tyler i Lucinda z przerażeniem myślą o spędzeniu wakacji u staroświeckiego wuja Gideona, farmera. Okazuje się jednak, że jego Zwyczajna Farma bynajmniej nie jest zwyczajna. Zamiast krów, owiec czy świń można na niej napotkać smoki, jednorożce i gryfy, a także latającą małpkę czy demoniczną wiewiórkę. Nawet mieszkańcy i pracownicy są niezwykłymi ludźmi o dziwnych zdolnościach i mocach. Kiedy mroczne tajemnice związane z farmą wychodzą na jaw, a nad wujem Gideonem i bajecznymi stworzeniami zawisa wielkie niebezpieczeństwo, Tyler i Lucinda postanawiają działać. Czy dwójka zwyczajnych dzieci zdoła ocalić fantastyczną farmę?


Niezwykłe połączenie fantastyki z powieściami historycznymi z czasów napoleońskich.

Załoga HMS Relianta przechwytuje francuską fregatę i odkrywa na jej pokładzie drogocenny ładunek - jajo rzadkiego smoka, gotowego niemal do wyklucia. Wskutek zrządzenia losu kapitan Will Laurence zostaje opiekunem stworzenia i nadaje mu imię Temeraire. Musi zapomnieć o dawnym życiu, porzucić służbę we flocie, wstąpić do Korpusu Powietrznego, brytyjskiej jednostki smoków, i przejść wyjątkowo intensywne szkolenie bojowe. Napoleon bowiem szykuje już śmiałą inwazję na Anglię przy użyciu własnych sił powietrznych...


Skylan Ivorson, wojownik Vindrasów, niepokonany ulubieniec klanu Torgunów zostaje Wodzem Wodzów wszystkich vindrasyjskich klanów. Skylan jest przekonany, że zasłużył sobie na ten zaszczyt - to jego pobłogosławił sam bóg wojny Skoval Bywa jednak, że błogosławieństwo to tylko klątwa w przebraniu.

Skoval i pozostali odwieczni bogowie zmagają się z nowym pokoleniem młodych bogów, którzy chcą im odebrać moc. Jedyna szansa na powstrzymanie bezczelnych intruzów kryje się w kościach Pięciu Smoków Vektii - prasmoków stworzonych przez Boginię-Smoka Vindrash przy powstaniu świata. Jednak nawet bogowie nie wiedzą, gdzie ukryto te cenne kości. To Vindrasi, jako wybrańcy Bogini-Smoka muszą podjąć się poszukiwań kości. Ich podróż to nie tylko próba uratowania świata; to także sposób na odpokutowanie odwiecznej głupoty bogów i arogancji młodego Skylana.

 

 

Beata Pawlikowska - pisarka i podróżniczka, autorka audycji "Świat według Blondynki” w Radiu Zet, pół życia spędza w dżungli amazońskiej. Teraz mamy szansę udać się tam razem z nią. W swojej książce zagłębia się w tropikalną puszczę, gdzie spotyka Indian i wśród nich przechodzi inicjację szamańską. Już jako szamanka odbywa podróż do świata niedostępnego zwykłym śmiertelnikom. Jest to wyprawa nie tylko do "magicznego świata Indian” - ale i w głąb ludzkiej duszy. Opowieści towarzyszą wspaniałe zdjęcia i zabawne rysunki oraz słuchowisko z odgłosami dżungli. Książka wraz z płytą CD zabierze Czytelnika w pełną wrażeń wyprawę do dżungli, gdzie przeżyje mrożące krew w żyłach przygody i dowie się od szamana, jak można zmienić świat.

Bardzo osobista, szczera opowieść o życiu, miłości, rodzinie i politycznych przemianach. Z wspomnień wyłania się portret odważnej i mądrej kobiety, która pragnęła miłości i rodzinnego szczęścia, a znalazła się w centrum rewolucyjnych wydarzeń, które przetaczały się przez Polskę i jej małą kuchnię na gdańskim blokowisku. Często ponad siły zmęczona, pod nieobecność męża, który tworzył ruch Solidarności, z gromadką dzieci, Danuta była podporą rodziny. Śmiała, otwarta na ludzi, teraz, kiedy spełniła się jako matka i żona, znalazła czas dla siebie i dała światu swoją wersję wielkiej historii, a nade wszystko – własnej rodziny.


Mogłoby się wydawać, że spotkanie życiowego partnera jest czymś tak naturalnym, że nie wymaga lektury poradnika. Jednak we współczesnym zabieganym świecie staje się to coraz trudniejsze. Mistrzowskie randki zainspirują cię, by wziąć sprawy w swoje ręce, a nie biernie czekać na pojawienie się twojej drugiej połowy. Z książki tej dowiesz się m.in., jak:

- zwiększyć pewność siebie, która jest kluczem do sukcesu w związkach międzyludzkich;

- poznawać potencjalnych partnerów;

- przyciągać uwagę i sprawdzać, czy druga strona jest zainteresowana;

- dbać o swoje bezpieczeństwo na randkach;

- układać sobie relacje z byłym partnerem.

Przede wszystkim zaś nauczysz się czerpać satysfakcję zarówno ze spotykania nowych ludzi, jak i z przebywania w gronie starych przyjaciół oraz we własnym towarzystwie.


Książka, napisana żywym i przystępnym językiem, stanowi wprowadzenie dopsychologii dla młodzieży. Traktuje o wielu ważnych i trudnychsprawach: kształtowaniu osobowości, dylematach okresu dorastania ,przyjażni i miłości, kłopotach z rodzicami i rówieśnikami,wszechobecnej przemocy, seksie i narkotykach, a także o chorobachpsychicznych i terapiach. Może stanowić pomoc w pracy profesjonalistów,a także żródło wiedzy dla rodziców i samych nastolatków.


Czasem prawdziwa wielkość objawia się w pokrętny sposób...

Wielki, brzydki i niezbyt lotny piętnastolatek. Cały Alfred Kropp. Sztandarowy symbol ociężałości dla wszystkich, którzy go znają. Tymczasem to właśnie Alfred Kropp zdobywa Excalibura, najsłynniejszy miecz w historii. A potem rusza prawdziwa lawina wydarzeń: rycerz starożytnego zakonu w ferrari, przestępcy na supermotocyklach i w helikopterach, pojedynek w Stonehenge i batalia o uratowanie ludzkości. Los świata spoczywa w niezdarnych rękach Alfreda Kroppa...

Pełna przygód, zabawna opowieść dla nastolatków, którzy szukają swego miejsca w świecie.


Tysiące lat temu król Salomon użył potężnego pierścienia, zwanego Wielką Pieczęcią, by uwięzić upadłe anioły w świętym naczyniu. A teraz tak pierścień, jak i naczynie zniknęły z OIPEP za sprawą zdrajcy Mike'a Arnolda. Jeśli Mike zapragnie przejąć moc upadłych aniołów, rozpęta się piekło - w dosłownym znaczeniu tego słowa. OIPEP ma plan odzyskania artefaktów, ale powodzenie tej akcji zależy od... ostatniego potomka samego sir Lancelota, Alfreda Kroppa. Tego zaś czekają pierwszy w życiu lot, spotkanie z opanowanym przez demony domowym gnomem i podróż najszybszym samochodem świata.

 

"Wyznania zakupoholiczki" to zabawna historia o zwariowanej (zwłaszcza na punkcie zakupów), pełnej fantazji trzydziestolatce!
Zakupy bywają radością, ale mogą stać się przekleństwem.
Rebeka Bloomwood wie o tym doskonale, bo Rebeka Bloomwood wie wszystko o zakupach. Można powiedzieć, że jest chora na robienie zakupów, najczęściej w markowych sklepach. A ponieważ jest skromną dziennikarka o umiarkowanych dochodach, więc na koncie ma nieustanny debet. Zmusza to ją do wymyślania niestworzonych historyjek, którymi tłumaczy w bankach opóźnienia w spłacie kredytów.
Rebeka wie, że w ten sposób wpędza się w ślepą uliczkę. I oto nagle przedziwnym zrządzeniem losu staje się nieomal gwiazdą telewizyjną. Czy sprosta nowym, nieoczekiwanym wyzwaniom? Sami zobaczcie.

 

Losy polskich rodzin naznaczonych dramatycznymi wydarzeniami naszej historii: zbrodnią katyńską i tragedią smoleńską Człowiek płacze nad ich losem, reportażysta go opisuje. Nie było łatwo. W Rodzinach Katyńskich, gdzie zaczęłam reporterski szlak, natrafiłam na mur milczenia i niechęci. Z bliskimi było różnie: jedni mówili od razu, inni potrzebowali roku i dłużej, żeby się otworzyć, a wtedy wyrzucali wszystko, co zalegało na dnie duszy i sumień.
Opowiadali o synach, córkach, matkach, mężach, siostrach i przyjaciołach. Tych, którzy lecieli na groby swoich bliskich w 70. Rocznicę zbrodni katyńskiej. Zginęli, domykając klamrę historii i polskiego losu. O tym jest ta książka. O bohaterskich czynach i wielkich miłościach, ale także o zwykłej codzienności.
To też opowieść o podziałach, zasługach i winach, powiązaniach i zależnościach, małych i większych zawiściach. I o wręcz metafizycznych zdarzeniach w życiu bohaterów i w moim podczas zbierania materiałów do książki. Bo tu sny i przeczucia są tak samo ważne jak twarde fakty.Książka jest jednym z rezultatów prac Polsko-Rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych. Na tom składają się ekspertyzy polskich i rosyjskich uczonych, którzy przedstawili oceny najtrudniejszych problemów w stosunkach między naszymi państwami na przestrzeni ostatnich 90 lat. Zamiarem autorów było nie tyle poszukiwanie nowych nieznanych faktów i dokumentów dotyczących najnowszej historii polsko-rosyjskich stosunków, ile raczej zaprezentowanie syntezy zdarzeń i procesów znanych i niekwestionowanych, ale postrzeganych z dwóch różnych perspektyw.

W ten sposób w 16 rozdziałach polscy i rosyjscy badacze ukazali, jakie miejsce w pamięci obu narodów zajmują sprawy, które często budzą emocjonalne spory i utrudniają układanie zorientowanych na przyszłość normalnych stosunków między Polską a Rosją.

Kto na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
O Tarnowskich Górach
Reklama
Reklama
Czego brakuje na stronie?