Wydawnictwa

PDFDrukujEmail


Naszą bibliotekę wspierają następujące wydawnictwa książkowe.Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych wydawnictw.
Z pewnością znajdą Państwo coś ciekawego.

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w 1959 roku dzięki odpowiedzi na apel, aby w postaci książek utrwalić dorobek środowiska związanego z „Tygodnikiem Powszechnym” i wydawanym od 1946 roku miesięcznikiem „Znak”. Na apel odpowiedziało około dziewięciuset osób − nie mogły wiedzieć, że udzielają wsparcia inicjatywie, która przetrwa ponad pół wieku i trwa nadal.

Od 1959 roku Znak stale poszerza swoje grono odbiorców, zaspokajając potrzeby piękna, wiedzy i rozrywki. W 2006 roku zostało założone Wydawnictwo Otwarte, które specjalizuje się w literaturze popularnej oraz jest inicjatorem platformy Woblink.

W związku z rozwojem firmy i stałym poszerzeniem jej oferty w 2010 roku zapadła decyzja o wydzieleniu w obrębie wydawnictwa trzech nowych marek: Znak, Znak Literanova i Znak Emotikon. Wszystkie te inicjatywy tworzą grupę, która wyrosła z jednego z największych i najbardziej prestiżowych polskich wydawnictw.Serwis Granice.pl jest portalem informującym o nowościach i zapowiedziach wydawniczych, promującym literaturę, daje zarejestrowanym w serwisie użytkownikom możliwość korzystania z wielu ciekawych funkcji (wirtualnych biblioteczek, publikowania recenzji, własnej twórczości itd.). Prowadzi liczne akcje promujące książki.Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach jest wojewódzką samorządową instytucją kultury powołaną do prowadzenia działalności w celu zachowania wartości środowiska kulturowego oraz do podejmowania działań związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego województwa śląskiego i opieką nad tym dziedzictwem. 

W sferze zainteresowania Centrum pozostają wartości materialne i niematerialne dziedzictwa kulturowego, w tym między innymi:

 • zabytki nieruchome: dzieła architektury i budownictwa, parki, ogrody, dzieła budownictwa obronnego, obiekty przemysłu i techniki, układy urbanistyczne i ruralistyczne, założenia krajobrazowe...
 • zabytki ruchome: dzieła sztuk plastycznych, rzemiosła, materiały biblioteczne, wytwory techniki, dzieła sztuki ludowej, przedmioty upamiętniające wydarzenia historyczne...
 • zabytki archeologiczne: kurhany, cmentarzyska, pozostałości osadnictwa, relikty działalności człowieka...
 • elementy kultury niematerialnej: tradycje, technologie, miejsca pamięci narodowej, historyczne nazwy...


Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego prowadzi działania dokumentacyjne, edukacyjne, informacyjne, wydawnicze, w tym między innymi: - prace badawcze, studialne, projektowe i dokumentacyjne,

 • dokumentowanie oraz gromadzenie danych i materiałów źródłowych z zakresu dziedzictwa kulturowego ziem wchodzących w skład województwa śląskiego,
 • opracowywanie ekspertyz, opinii, ekspertyz i raportów, w tym diagnozowanie stanu i prognozowanie zmian w środowisku kulturowym,
 • promocję dziedzictwa kulturowego z wykorzystaniem różnorodnych rodzajów i form przekazu,
 • przygotowywanie wystaw, szkoleń, odczytów, konferencji i sesji,
 • prowadzenie działalności edukacyjnej,
 • prowadzenie działalności wydawniczej i informacyjnej.Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach świadczy usługi w zakresie wykonania opracowań i dokumentacji konserwatorskich, takich jak na przykład:

 • karty ewidencyjne zabytków nieruchomych i ruchomych
 • karty adresowe do Gminnej Ewidencji Zabytków
 • Gminne Programy Opieki nad Zabytkami Jedno z najstarszych i największych wydawnictw katolickich w Polsce. Bogata oferta Wydawnicza Jedności obejmuje: książki z zakresu teologii, encyklopedie, leksykony, albumy, podręczniki do nauki religii, pomoce katechetyczne i edukacyjne, poradniki pedagogiczne i psychologiczne. Osobny dział JEDNOŚĆ DLA DZIECI opracowuje: bajki, baśnie, opowiadania na dobranoc, zabawy, eksperymenty,  opowiadania terapeutyczne, książki edukacyjne, kulinaria dla dorosłych i dzieci (cykl Cecylka Knedelek).

Publikacje książkowe o tematyce religijnej, zwłaszcza mariologicznej, zakonnej i pastoralnej.


Wydawnictwo specjalizuje się w sprzedaży książek o tematyce teologicznej, ale znajdziemy też ciekawe książki historyczne, biografie, książki podróżnicze, poradniki.


Podręczniki i materiały edukacyjne dla wszystkich poziomów nauczania.

Zestawy edukacyjne z filmami, foliogramami, zbiorami zadań, zeszytami ćwiczeń.


Jest największym wydawcą książek

edukacyjnych w Polsce.Rocznie publikuje

kilkaset tytułów książkowych i

multimedialnych. Specjalizuje się w

książce edukacyjnej, podręcznikach.

W ofercie ma ok. 2500 tytułów.LektorKlett wydaje podręczniki do nauki języka niemieckiego dla wszystkich typów szkół i poziomów nauczania wraz z szeroką gamą materiałów uzupełniających. Oferuje też podręczniki do nauki języka hiszpańskiego.

Drugim filarem oferty Wydawnictwa jest popularna w Polsce i w wielu krajach Europy seria materiałów do samodzielnej nauki języków obcych – PONS (w charakterystycznych zielonych okładkach). W skład serii wchodzą kursy językowe, gramatyki, rozmówki, a także dwujęzyczne słowniki.Wydawnictwo oferuje także szeroką gamę specjalistycznych publikacji lingwistycznych pochodzących z innych wydawnictw należących do Grupy Klett m. in. Difusión i Ernst Klett Sprachen.


Założone w 1998 roku Wydawnictwo Salwator

jest jednym z najpopularniejszych wydawnictw katolickich w Polsce. 

Wydawnictwo Naukowe SEMPER od 1991 roku wydaje książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin nauki.

Specjalizuje się w monografiach oraz w trudnych publikacjach w różnych językach

(m.in. rozprawy habilitacyjne, bibliografie, słowniki specjalistyczne, materiały źródłowe,

materiały z badań eksperymentalnych). Wydaje również podręczniki akademickie.

Publikacje można zamawiać i nabywać we wszystkich księgarniach naukowych i akademickich w Polsce oraz w księgarniach polskich i slawistycznych poza granicami kraju.


Wydawnictwo Literackie Semper powstało w 2006 roku jako oddział Wydawnictwa Naukowego Semper


Wydawnictwo C.H. Beck istnieje na rynku polskim od 1993 roku, wydając fachowe publikacje z zakresu prawa, podatków, ekonomii oraz literaturę obcojęzyczną. Zapraszamy do odwiedzenia strony wydawnictwa
Wydawnictwo Czarne powstało w 1996 roku i jest prywatną, niezależną oficyną. Specjalizuje się we współczesnej prozie polskiej i środkowoeuropejskiej.

Wydawnictwo A powstało w 1997 roku. Publikuje książki, które pomagają współczesnemu człowiekowi zrozumieć świat oraz własne życie. Wiele

z książek przybliża ponadczasową mądrość zapisaną w dziełach powstałych nieraz w odległych kulturach i czasach. Wydaje również tytuły, które prezentują najnowszą wiedzę o świecie i człowieku. Lektura tych książek może sprawić, że Wasze życie będzie głębsze, pełniejsze i ciekawsze.

Wydawnictwo A wydaje książki z zakresu religioznawstwa, filozofii i psychologii. Specjalizuje się zwłaszcza w problematyce religii Dalekiego Wschodu. Jest najważniejszym, profesjonalnym wydawcą literatury buddyjskiej w Polsce.Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego specjalizuje się w książce naukowej. Są to książki napisane przez pracowników Uniwersytetu Śląskiego.

Wydawnictwo REA s.j. powstało w 1995 roku. Od dziesięciu lat jest obecna na polskim rynku dobrej książki, przede wszystkim książki o profilu edukacyjnym, której zawsze będzie poszukiwać szeroki krąg Czytelników.


Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA to oficyna unikatowa wśród wydawców literatury dla dzieci i młodzieży, łącząca w sobie tradycję i nowoczesność. Na polski rynek wprowadza zarówno rozchwytywane przez czytelników hity, np. serie: Lola czy Wampiraci, jak i nagradzane przez znawców literackie perły: Złodziejkę książek czy Rodzinę Penderwicków. W ofercie Wydawnictwa znajdują się książki o Snoopym, bohaterze najsłynniejszych i najbardziej oryginalnych komiksów wszech czasów autorstwa Charlesa M. Schulza, a także polskie przeboje sprzed lat: Pyza na polskich dróżkach, Gąska Balbinka i Przygody kota Filemona!
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Poznańskiego im. Adama Mickiewicza publikuje przede wszystkim podręczniki, skrypty oraz monografie z wielu dziedzin wiedzy (w 40 seriach tematycznych), a także 20 czasopism naukowych (również w językach obcych). Są to tytuły w znacznej części niskonakładowe. Rocznie ukazuje się w Wydawnictwie ok. 120-130 pozycji o łącznej objętości ok. 2.200 ark. wydawniczych, co stawia je w czołówce wydawnictw uczelnianych.

Nowela powstała we wrześniu 1991 roku. Jest największym importerem książek francuskich w Polsce. Roczne obroty z Francją wynoszą kilkaset tysięcy euro. Posiada kilkuset odbiorców w całej Polsce, w tym biblioteki i szkoły wszystkich szczebli.

Księgarnia internetowa Nowela została ulokowana na II miejscu wśród najbardziej rzetelnych i godnych polecenia księgarni internetowych wg rankingu zamieszczonego w nr 13 Dwutygodnika Społeczno-Konsumenckiego Benefit z dnia 16.08.2004
Księgarnia wysyłkowa TADZIMIR.PL to świetne miejsce, w którym można kupić ciekawą, tanią książkę. Księgarnia sprzedaje głównie książki z zakresu medycyny naturalnej, książki o tematyce orientalnej i psychologicznej.

POLECAMY.Księgarnia i antykwariat Grandy to szeroki wybór ciekawych książek z różnych dziedzin. Warto odwiedzić księgarnię mieszczącą się na ul. 3 maja 9 w Chorzowie
Świat Książki powstał w kwietniu 1994 roku i stanowi część światowej potęgi, jaką jest koncern medialny Bertelsmann Group. Jest międzynarodową rodziną, która ma wspólną pasję - książki i muzykę. Na polskim rynku wydawniczym istnieje ponad 14 lat!
IVAX Spółka z o.o. specjalizuje się w publikacjach książek pomocniczych do nauki języków obcych. W ofercie wydawnictwa znajdują się wzory korespondencji w językach obcych (np.: „New English Business”, „Pisma i umowy w firmie”), jak również wzory wypracowań (np.: „Opracowania tematyczne z języka angielskiego”), zestawy testów leksykalnych i gramatycznych oraz repetytoria językowe.


Wydawnictwo BEA Książki Edukacyjne ma już ponad 13 lat. Na rynku istniejemy od 1992 roku. Obecnie w ofercie Wydawnictwa znajduje się około 100 tytułów. Są to książki edukacyjne przeznaczone dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

Narodowe Centrum Kultury jest państwową instytucją kultury, której statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce.

Przedmiotem działań Narodowego Centrum Kultury jest:

Edukacja kulturalna oraz zwiększanie zainteresowania kulturą i sztuką.
Rozwój i profesjonalizacja sektora kultury.
Promocja polskiego dziedzictwa narodowego jako elementu europejskiego dziedzictwa kulturowego.
Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i państwowej.


Narodowe Centrum Kultury zajmuje się także:

Inspirowaniem i wspomaganiem działających w sferze kultury i dziedzictwa narodowego ruchów społecznych oraz organizacji pozarządowych.
Informacją kulturalną oraz pracami badawczymi w zakresie kultury i dziedzictwa narodowego.
Podwyższaniem kwalifikacji kadr zajmujących się działalnością kulturalną.Wydawnictwo Pascal jest liderem wśród wydawnictw turystycznych i czołowym dostawcą map i atlasów samochodowych.Firma istniej od 1990 roku. Specjalizuje się w wydawaniu książek beletrystycznych, historycznych, thrillerów i innych. Bardzo ciekawa oferta wydawnicza. Zapraszamy na stronę.


Akasha sp. z o.o. jest firmą łączącą działalność galeryjną, wydawniczą i edukacyjno - szkoleniową. Założona w roku 1993. Ma przedstawicieli w Czechach, Niemczech i na Ukrainie.

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej jest instytucją oświatową i organizacją pozarządową posiadającą status organizacji pożytku publicznego.

Powstała w 1994 roku z myślą o poprawie jakości systemu oświaty, upowszechnianiu wiedzy obywatelskiej, promowaniu praktycznych umiejętności i postaw niezbędnych do budowania demokratycznego państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego.

Wydawnictwo istnieje od 1991 roku.

Jest wydawcą albumów turystyczno-krajoznawczych o miastach, architekturze, przyrodzie Polski wydawanych w kilkunastu wersjach językowych.

Oferta wydawnictwa to również kalendarze ścienne jednoplanszowe, wieloplanszowe, trójdzielne i reklamowe.

Piękne książki - sami zobaczcieOficyna wydawnicza Logos, istnieje już od 1994, publikuje książki o charakterze poradnikowym. Książki te pomnażają wiedzę, wspomagają i wzbogacają duchowo, przede wszystkim przez odwołanie się do wartości chrześcijańskich. Pomagają lepiej funkcjonować w różnych sferach życia - w rodzinie, w pracy, w szerszej społeczności.Wydawnictwo Nowy Świat powstało w 2000 roku. Wydaje kilkadziesiąt tytułów książek rocznie. Specjalizujemy się w literaturze pięknej, ale wśród książek znaleźć można również biografie, eseje, książki kucharskie, literaturę popularnonaukową, jak również książki dla dzieci.


WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE Sp. z o.o. utworzone zostało w marcu 1993 roku z inicjatywy Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wydaje prace naukowe i popularnonaukowe, czasopisma naukowe, podręczniki akademickie i szkolne oraz literaturę pomocniczą dla nauczycieli.
Specjalnością wydawnictwa są podręczniki i książki pomocnicze z fizyki.

Międzynarodowy Instytut Badań nad Sztuką IRSA zajmuje się przede wszystkim publikacją poświęconą historii sztuki pisma. Najnowszą pozycją Wydawnictwa, z pogranicza beletrystyki i sztuk plastycznych, jest - ukazująca się po raz pierwszy w języku polskim - autobiografia Marca Chagalla pt. „Moje życie”. Książka dostępna w bibliotece szkolnej.
Instytut Wydawniczy PAX – oficyna wydawnicza wydająca książki o tematyce filozoficznej, teologicznej i religioznawczej.

 

Instytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego został założony w 2002 roku.

Specjalizuje się w publikowaniu książek o mediach, o ludziach mediów i pisanych przez ludzi mediów.


To profesjonalne wydawnictwo, które wydaje podręczniki do nauki języka angielskiego i słowniki Pearson Longman. Są one w polskich szkołach od blisko 20 lat.
Wydawnictwo Komunikacji i Łączności specjalizuje się w książkach technicznych z zakresu: motoryzacji, elektroniki i telekomunikacji, lotnictwa i budownictwa.
Waneko jest niewielką firmą wydawniczą, która rozpoczęła działalność we wrześniu 1999r. Zajmuje się przede wszystkim tłumaczeniem i rozpowszechnianiem komiksu japońskiego (mangi) w Polsce.Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, tego też dotyczą książki i biuletyny, które możecie wypożyczyć w bibliotece.


Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

ul. Raciborska 37, 40-074 Katowice

tel. (032) 608-67-39, (032) 608-67-40 , wew. 29.
Wydawnictwo Pallottinum obchodzi obecnie 60 - lecie istnienia na rynku polskim. Warto zatem zapoznać się z bogatą i wartościową ofertą wydawniczą.


Wydawnictwo W drodze założyli dominikanie, których dewizą jest „głosić wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby”. Jednym z tych sposobów głoszenia jest oficyna wydawnicza oraz miesięcznik. Powstały one w czasach „głębokiej komuny”, reglamentacji wolnego słowa i szalejącej cenzury. W drodze stwarzało wówczas jedną z niewielu możliwości wymiany myśli i publikacji dzieł nie tylko z zakresu duchowości i teologii, ale także filozofii, spraw społecznych, kultury, literatury. Właśnie W drodze jako pierwsze w kraju wydawnictwo publikowało opowiadania Gustawa Herlinga-Grudzińskiego czy dramaty Szekspira w świetnym przekładzie Stanisława Barańczaka.
Macmillan Publishers jest jednym z czołowych wydawców materiałów do nauki języka angielskiego na świecie. Już od ponad 150 lat publikuje materiały najwyższej jakości, stale dostosowując je do potrzeb nauczycieli i uczniów, zgodnie z najnowszymi trendami w metodyce. Podręczniki wydawnictwa Macmillan co roku zdobywają uznanie British Council i English Speaking Union.

Celem Wydawnictwa jest promowanie biblijnych wartości i pro-rodzinnego stylu życia. Publikowane przez Wydawnictwo książki mają charakter inspirująco-motywujący i dotyczą różnych dziedzin życia człowieka.

Zostały ujęte w następujące działy: kobiety, młodzież, małżeństwo, rodzina, życie z Bogiem, poradnictwo.Wśród licznych publikacji naukowych znaleźć można książki: dydaktyczne (skrypty, podręczniki), rozprawy hablilitacyjne, monografie, zeszyty naukowe, materiały konferencyjne i inne.


Książki wydawane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są wielokrotnie nagradzane w konkursach


Kto na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
O Tarnowskich Górach
Reklama
Reklama
Czego brakuje na stronie?